لوگو تاپ گلد امپایر استیت

Kuzey Kıbrıs Yemekleri

cyperus food

فهرست مطالب

İranlılar için göç ederken en büyük sorunlardan biri, gidilecek ülkedeki yiyeceklerin şekli ve yiyecek çeşitliliğidir. Kuzey Kıbrıs mutfağının Yunan mutfağı ile yakından ilişkili olduğu ve bu ülkenin mutfağının mezelerden ana yemeklere, tatlılardan hamur işlerine kadar çok çeşitli olduğu; Ayrıca Kıbrıs gezinizde denemenizi önerdiğimiz geleneksel Kıbrıs kahvesinin özel ve ilginç bir tadı vardır. Burada da Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yemek yerken bıçak sol elde, çatal sağ elde tutulur. Yemek masasında durun, böylece ev sahibi sizi oturmaya davet eder ve ev sahibi yemeye başlayana kadar yemek yemeyin. Tabii ki, yaşlılar ve misafirlerle ilgili olarak, genellikle önce onlara yemek servis edilir. Görgü kuralları, yemeğinizi bitirmenizi ve yemeğinizi bitirmediyseniz, bıçak ve çatalınızı, çatal bıçağın üzerinde olacak şekilde yan yana koyun ve sonunda, bıçağınızı ve çatalınızı yan yana yerleştirin. tabağın sağ tarafında paralel. Ev sahibine yemeğinizi bitirdiğinizi bildirin.

Kuzey Kıbrıs halkı yemeği sever ama en önemlisi sofrada lezzet tabaklarını paylaşmanın ve bir arada olmanın sosyal yönünü severler. Kuzey Kıbrıs’ın geleneklerinden biri de kalabalık ailelerin hafta sonları bir arada yemek yemesi, bu nedenle her türlü yemek ve tatlının çeşitli yemeklerde sofraya getirilerek herkese sunulması, yemeklerin farklı ekmek ve soslarla servis edilmesidir.

Kuzey Kıbrıs mutfağının çoğu, genellikle et yemeklerini çok seven biz İranlıların mizacına çok yakın olan Türk ve Yunan mutfağının birleşimidir. Bu yiyecekler arasında Şaftali Kebabı, Pirzola (Şişlik Kebabı), Tavok Kebabı (Tavuk Kebabı), Küfte Kebabı (Pan Kebabı), Kıbrıs Küftesi ve….

Kuzey Kıbrıs kültüründe yemek, ete hoş bir renk ve tat veren safran ve kırmızı biber gibi bitki ve türlerin yaygın kullanımı ile Orta Doğu ve Orta Asya mutfağını simgelemektedir. Kuzey Kıbrıs’ta pek çok yemek domates ve yoğurttan oluşan soslarla, pilavla servis edilir.

 

topgold-cofee-time

 

Eşsiz Akdeniz lezzetlerini Time Cafe’de tatmak için siz sevgililerinizi bekliyoruz.

Yemekler yerelden çok uluslararası olsa da, tüm büyük tatil köylerinde kafe-barlar ve restoranlar bulunur. Kıbrıs mutfağının tadını çıkarmanın en iyi yolu, kırsal bir konukevinde kalıp yerel yemek sipariş etmektir. Masada 15 veya daha fazla küçük tabak ile servis edileceksiniz.

Genellikle yemek, yoğurt, salatalık ve sarımsaktan yapılan tizatizki veya humus (ekşi limonla pişirilmiş nohut) gibi salata ve ekmeklerin yanı sıra farklı et, balık ve sebze çeşitleri ile başlar ve kek veya meyve ile biter.

Kesinlikle göçün ve seyahatin cazibe merkezlerinden biri de o bölgenin yerel ve özel yemekleri ve tatları olup, doğru destinasyonu seçerek yemek ve turizmin en güzel rekreasyonel anılarını getirebilirsiniz. Gazimağusa’da Top Gold Holding, City Mall Ticaret Kompleksi, Negative Floor One (Cafe Time) Güzel bir ortamda çeşitli uluslararası ve yerel Kıbrıs lezzetleri ile güzel bir şekilde donatılmış bir kahve dükkanı, daha fazla bilgi için Kuzey Kıbrıs’taki sevdiklerinizi ağırlamaya hazır. yer ayırtmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri Kuzey Kıbrıs’ta ziyaret etmeye hoş geldiniz sevgililer

topgold-cofee-time

Cafe Time, Akdeniz ve Kıbrıs lezzetlerini tatmak için güzel ve şirin bir mekandır (Mağusa, City Mall Ticaret Kompleksi, Negatif 1. kat, Cafe Time).

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir