لوگو فوتر تاپ گلد

نکات و ترفندها برای درخواست اقامت موفق در قبرس شمالی

نکات و ترفندها برای درخواست اقامت موفق در قبرس شمالی

فهرست مطالب

قبرس شمالی که به عنوان جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) نیز شناخته می شود، یک ایالت بالفعل است که بخش شمالی جزیره قبرس را اشغال می کند.مزایای مختلفی برای خارجی هایی که می خواهند در آنجا زندگی کنند مانند آب و هوای دلپذیر مدیترانه ای، هزینه کم زندگی، کیفیت بالای زندگی، زیرساخت های توسعه یافته، فرهنگ و تاریخ غنی و مردمی مهربان و مهمان نواز.

با این حال، برای زندگی قانونی در قبرس شمالی، باید از مقامات TRNC اجازه اقامت دریافت کنید.

 انواع مختلفی از مجوزهای اقامت بسته به هدف و مدت اقامت شما بصورت زیر است:

 • اقامت دانشجویی: به مدت یک سال است که پس از آن نیاز به ثبت نام دارد.
 • اقامت کار: تا زمان اتمام کار.
 • اقامت ثبت شرکت: تا زمان اتمام فعالیت .
 • اقامت خرید ملک : به مدت 5 سال می باشد که هر سال نیاز به تمدید دارد.
 • اقامت توریستی: به مدت 15 روز تا 1 ماه می باشد که نیاز به دعوتنامه، بلیط رفت و برگشت، واچر هتل(رسید هتل) دارد.

مانند اقامت های دانشجویی، کار، ثبت شرکت و ملک وجود دارد و اقامت توریستی حداکثر به مدت 1 ماه است.

درخواست اجازه اقامت قبرس شمالی ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. در این مقاله نکات و ترفندهایی را برای یک درخواست موفق اقامت در قبرس شمالی به شما ارائه می دهیم.

نکته 1: نوع مناسب اجازه اقامت را انتخاب کنید

اولین قدم برای درخواست اجازه اقامت قبرس شمالی این است که نوع مناسبی از اجازه اقامت را انتخاب کنید که متناسب با شرایط و نیازهای شما باشد. هر نوع اجازه اقامت شرایط و رویه های خاص خود را دارد که باید آنها را دنبال کنید.

انواع مجوزهای اقامت در قبرس شمالی

انواع مجوزهای اقامت در قبرس شمالی

اجازه اقامت توریستی:

این آسان ترین و سریع ترین نوع اجازه اقامت برای دریافت است. برای خارجی هایی که می خواهند تا یک ماه در قبرس شمالی برای مقاصد گردشگری بمانند مناسب است. برای درخواست این نوع اجازه اقامت، باید پاسپورت معتبر، مدرک محل سکونت (مانند سند مالکیت، قرارداد اجاره، یا مدرک خرید)، مدرکی مبنی بر درآمد (مانند صورت حساب بانکی یا بازنشستگی)،بیانیه ها، بیمه درمانی، گواهی سلامت از یک بیمارستان TRNC.

اجازه اقامت دانشجویی:

این نوع اجازه اقامت برای خارجی هایی است که می خواهند در یکی از کالج ها یا دانشگاههای قبرس شمالی تحصیل کنند. برای درخواست این نوع اجازه اقامت، باید پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج، مدرک پرداخت شهریه، مدرک نشانی (مانند قرارداد خوابگاه یا قرارداد اجاره)،. گواهی درآمد (مانند صورتحساب های بانکی یا نامه های بورسیه تحصیلی)، بیمه درمانی، و گواهی سلامت از بیمارستان TRNCداشته باشید.

اجازه اقامت کاری:

این نوع اجازه اقامت برای خارجی هایی است که می خواهند به صورت قانونی در قبرس شمالی کار کنند. برای درخواست این نوع اجازه اقامت، باید پاسپورت معتبر، قرارداد کار از طرف کارفرما، مجوز کار از وزارت کار و تامین اجتماعی، مدرک نشانی (مانند سند مالکیت، قرارداد اجاره  ، یا مدرک خرید) مدرک درآمد (مانند صورتحساب بانکی یا فیش حقوقی)، بیمه درمانی، و گواهی سلامت از بیمارستان TRNC داشته باشید.

مجوز اقامت تجاری:

این نوع اجازه اقامت برای خارجی هایی است که می خواهند کسب و کاری را با ثبت شرکت در قبرس شمالی راه اندازی کنند. برای درخواست این نوع اجازه اقامت، باید پاسپورت معتبر، گواهی ثبت تجارت از اتاق بازرگانی یا اتاق صنایع، شماره ثبت مالیاتی، مدرک نشانی (مانند سند مالکیت، اجاره نامه)، توافقنامه یا گواهی خرید، مدرکی مبنی بر درآمد (مانند صورت‌حساب‌های بانکی یا گزارش‌های مالی)، بیمه درمانی و گواهی سلامت از بیمارستان  TRNC داشته باشید.

مجوز اقامت بعنوان مالک ملک:

این نوع اجازه اقامت برای خارجیانی است که دارای ملک در قبرس شمالی هستند. برای درخواست این نوع اجازه اقامت، باید پاسپورت معتبر، سند مالکیت یا قرارداد فروش ملک خود، مدرک نشانی (مانند قبض برق یا آب)، مدرک درآمد (مانند صورت‌حساب‌های بانکی یا صورت‌های بازنشستگی)، یک بیمه درمانی، و یک گواهی سلامت از یک بیمارستان TRNC داشته باشید.

مدارک لازم اخذ مجوز اقامت قبرس شمالی

 • اصل و کپی پاسپورت با اعتبارحداقل8 ماه
 • اصل و ترجمه رسمی دادگستری گواهی عدم سوء پیشینه
 • اصل و ترجمه رسمی دادگستری سند ازدواج در صورت تأهل
 • 5 قطعه عکس 4*3
 • ثبت نام درسایت اقامت وپرداخت هزینه آزمایش و مالیات جمعا” به مبلغ 2.750 لیر
 • تمکن مالی معادل 25.000 دلار
 • قرارداد خرید منزل ثبت شده (به همراه شماره میثه)
 • نامه مختار

نتیجه

قبرس شمالی یک ایالت واقعی است که مزایای مختلفی را برای خارجی هایی که می خواهند در آنجا زندگی کنند ارائه می دهد. با این حال، برای زندگی قانونی در قبرس شمالی، باید از مقامات TRNC اجازه اقامت دریافت کنید.انواع مختلفی از مجوزهای اقامت بسته به هدف و مدت اقامت شما وجود دارد، مانند مجوزهای اقامت توریستی، دانشجویی، کاری، تجاری، مالک ملک یا مستمری بگیر. برای درخواست اجازه اقامت در قبرس شمالی، باید این چهار مرحله را دنبال کنید:

 • نوع مناسب اجازه اقامت را انتخاب کنید
 • مدارک مورد نیاز را تهیه کنید
 • درخواست خود را به موقع ارسال کنید
 • اجازه اقامت خود را دریافت کنید

امیدواریم که این مقاله نکات و ترفندهای مفیدی را برای یک درخواست موفق اقامت در قبرس شمالی در اختیار شما قرار داده باشد. اگر سوال یا ابهامی دارید، لطفا با کارشناسان تاپ گلد امپایر استیت با شماره 00905391014661 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *