لوگو تاپ گلد امپایر استیت

Kuzey Kıbrıs nerede?

فهرست مطالب

Kıbrıs, Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır.Kuzey Kıbrıslılar Türkçe konuşur.Kıbrıs, İstanbul Türk dilinin lehçelerinden biridir.Be. Adanın toplam nüfusu bir milyon yüz bin, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Kuzey Kıbrıs hariç nüfusu ise 840 bindir. Nüfusunun %80’i Rum, %18’i Türk ve diğer Hristiyan azınlıkların (Maronitler, Latin Katolikler ve Ermeniler) %2’si olduğu tahmin edilen Rumlar, Türkler, Ermeniler, Roma Katolikleri ve Maronitler’den oluşmaktadır.

Kıbrıs batıda Yunanistan, doğuda Suriye ile sınır komşusudur. Kıbrıs, kuzey kısmı Türkiye, güney kısmı Yunanistan tarafından desteklenmek üzere kuzey ve güney kısımlarına bölünmüştür. Kıbrıs’ın kıyı ülkesi ılıman bir iklime sahiptir ve yılda yaklaşık 320 gün güneşli bir havaya sahiptir, bu da her türlü su rekreasyonu, tekne gezintisi, bisiklet ve turistik gezi alanları için çok uygundur, tarihi ve rekreasyon yerleri de ilgi çekicidir. turistlere.

Kuzey Kıbrıs (Kıbrıs), birçok tarihi ve antik hazineden oluşan tarihi bir adadır. Ada muhteşem anıtları ile bir cennet haline gelmiş, gezginler ve turistler için büyük bir fırsat olmuştur.Kuzey Kıbrıs 1983 yılında tam bağımsızlığını kazanmış ve bağımsız bir bölge olmuş, ardından Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti kurulmuştur.Bu ılıman ve şirin ada, dünyanın her yerinden gelen turistler için en önemli ve çekici rekreasyon merkezlerinden biri ve aynı zamanda eğitim veya iş göçü için en iyi ülkelerden biri ve para birimi Türk Lirası’dır, ancak varlığı nedeniyle Birleşik Krallık’ta (1960’a kadar) devam etti ve önemli turistik çekicilik, pound ve euro da Kuzey Kıbrıs’ta yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ın başkenti, yaklaşık 73.000 nüfusa sahip olan ve adanın kalbinde yer alan ve ilk ve en büyük şehri olan Lefkoşa şehridir.

Kuzey Kıbrıs, çok düşük suç oranı ve tam güvenlik ve huzur ile dünyanın en güvenli küçük ülkesi olarak bilinir. Kuzey Kıbrıs ile Güney Kıbrıs arasındaki farkı bilmeyenler, yaşam standartları ve üniversite sıralamaları açısından çok fazla fark olmadığını, sadece ailece göç etmek ve aynı zamanda onlarla birlikte olmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekir. vize gerektirmemesi ve üniversiteye kabul sürecinin diğer ülkelere göre çok daha kolay olması nedeniyle tavsiye edilmektedir.Bu üniversiteler dünyada iyi bir sıralamaya sahiptir.

Forbes, dünyada 27 dilde yayınlanan finans, sanayi, yatırım ve satış makaleleri alanında dünyanın en iyi ekonomi dergilerinden biridir.Dergi listesinin zirvesinde Kuzey Kıbrıs yer almaktadır.Dergi, Kuzey Kıbrıs’ın Kıbrıs, kumarhaneler ve lüks oteller dahil olmak üzere gelişmiş turizm altyapısı ile Fransa veya İtalya’daki muadillerine göre daha güvenli ve daha uygun fiyatlı bir destinasyondur.Bu yazıya göre kiralama yoluyla yatırım için iyi fırsatlar sunan pazarlar birçok yabancının dikkatini çekiyor. Yatırımcılar Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın almak için yatırım yapacak.

Kuzey Kıbrıs’ın komşu ülkeler ve ülkelerle olan iyi kültürel bağları, stratejik ve mükemmel konumu, onu Ortadoğu’da diplomatik açıdan önemli bir ülke yapıyor.Kuzey Kıbrıs kültürü ve törenlerinin birçoğu Türkiye ve İran’dakilere benziyor, Kutlamalar yapılıyor. , herkes katılmaya çalışır.Bu şehirde Ledra Caddesi büyük bir alışveriş caddesi olarak Kuzey Lefkoşa’yı Güney Lefkoşa’ya bağlar.İyi derecede İngilizce ve Türkçe bilen biriyseniz İstanbul Hayır, muhtemelen Türkiye’deki diğer insanlarla iletişim kurmakta zorlanacaksınız. Ancak 1960’a kadar Kıbrıs’ın İngiliz sömürgesi olduğu için bu ülkede İngilizce ortak dildir.Kıbrıslı ve Kıbrıslı dilbilimciler tarafından İngilizce konuşulur.İngilizceyi iyi bilenler Kıbrıslılarla Türk halkından daha iyi iletişim kurabilirler. Kıbrıs’ın Türkiye’de yaşamaya göre avantajlarından biri de budur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir