لوگو فوتر تاپ گلد

يكى از راه هاى مهاجرت به قبرس شمالى از طريق پذيرش دانشجويى و مهاجرت تحصیلی مي باشد، تمامى دانشگاه ها داراى كيفيتی مطلوب از لحاظ زير ساخت هاى آموزشى، مديريتى و سيستماتيك بوده و در دوره هاى کاردانی، كارشناسى ، كارشناسى ارشد و دكترا خدمات ارائه مي دهند. همچنین لازم به ذكر هست كه تمامى دانشگاه ها داراى شرايط پذيرش يكسانی بوده که این امر باعث رقابت گسترده اى شده است.

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی، عدم گذراندن آزمون ورودی دانشگاه است. نحوه پذیرش دانشگاه‌های قبرس شمالی بر اساس سوابق تحصیلی بوده، این بدان معناست، که هیچگونه آزمون ورودی از دانشجویان گرفته نمی‌شود.

لازم به ذکر است شما برای تحصیل در قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارید، تنها لازم است مدارک زیر را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و برای دانشگاه مربوطه ارسال نمایید:

سوابق تحصیلی + ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی

کپی کارت ملی و شناسنامه

کپی پاسپورت (حداقل ۶ ماه اعتبار)

چهار عدد عکس پرسنلی ۶ در ۴

مدرک زبان آیلتس IELTS (نمرهٔ ۵٫۵ برای همه مقاطع تحصیلی)

مدرک زبان تافل TOEFL (۵۱۳ PBT / ۶۵ IBT برای همه مقاطع تحصیلی)

به یاد داشته باشید که داشتن مدرک زبان برای پذیرش در دانشگاه‌های قبرس شمالی الزامی نیست و شما می‌توانید قبل از تحصیل خود یک دوره زبان یک‌ساله در دانشگاه‌های این کشور بگذرانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اولیه تحصیل، هزینه ها ،بهترین دانشگاه های قبرس شمالی، به مقالات تحصیل در قبرس شمالی  و یا شرایط مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی مراجعه بفرمائید با تشکر از همراهی شما.