لوگو فوتر تاپ گلد

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

فهرست مطالب

سرمایه گذاری در قبرس شمالی راهی مطمئن و مؤثر برای به جریان انداختن سرمایه شما و ایجاد ثروت بالقوه می باشد. سرمایه گذاری درست و آگاهانه، باعث می شود پول شما از تورم پیشی بگیرد. در اصل، سرمایه‌گذاری ابزار قدرتمندی برای تضمین آینده‌ی شاد و روشن برای شما و افراد خانواده شما می باشد.

قبرس شمالی به لطف موقعیت جغرافیایی مناسب و بکر، و برخورداری از ویژگی‌های زیبا و منحصر به فرد، کشوری جذاب و پر بازده برای سرمایه گذاران می باشد. قبرس شمالی به عنوان سومین و یکی از زیباترین جزایر دریای مدیترانه، در بخش املاک و سرمایه گذاری نیز متمایز و بسیار پرطرفدار است. سرمایه گذاری در قبرس شمالی برای همه مردم دنیا امکان پذیر می باشد. از آنجا که قبرس شمالی کشوری مهاجر پذیر و مورد توجه گردشگران و مسافران خارجی از سرتاسر دنیا می باشد. سرمایه گذاران می‌توانند در زمینه‌هایی مانند ساخت و مشارکت در ساخت و ساز سرمایه گذاری کنند. از آنجا که اقتصاد قبرس شمالی بسیار پویا و در حال رشد است، فرصت‌های متنوع و جذابی را در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرار می دهد. علاوه بر سود سرمایه گذاری مناسب به سرمایه گذاران اقامت قبرس شمالی اعطا می‌شود. حوزه مسکن قبرس شمالی به لطف فرصت‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، معمولا پر رونق و پویا است. قبرس شمالی کشوری امن با نرخ جرم و جنایت بسیار کم، است. سرمایه گذاران، مجاز به دریافت وام برای مسکن هستند و منعی برای گرفتن وام وجود ندارد نرخ سود این وام ها معمولا ده درصد می باشد.

محله ای قدیمی در قبرس شمالی

کسانی که زندگی شبانه را دوست دارند دیسکوها، بارها و کازینوهای قبرس شمالی مکان‌های جذابی برای گذران وقت و تفریح آنها است، این امکانات بیشتر در فاماگوستا و گیرنه واقع شده‌اند. سرمایه گذاری در قبرس شمالی در مدت زمان کوتاهی سودآور است. طی سه سال گذشته در این کشور قیمت خانه‌ها بیش از پنجاه درصد افزایش یافته است. این کشور کسانی را که مایل به سرمایه گذاری در قبرس شمالی هستند را جذب می‌کند تا هر چه بیشتر به رونق و پیشرفت اقتصاد خود کمک کند. به منظور خرید ملک در قبرس شمالی، بهتر است از مشاوران حرفه‌ای املاک و مستغلات تاپ گلد امپایر پشتیبانی دریافت کرده و سرمایه گذاری صحیح را در مکان مناسب انجام دهید. شرایط سرمایه گذاری در قبرس را می‌توان شرایط خوبی تلقی کرد اما سرمایه گذاری در قبرس شمالی تنها برای افرادی که از لحاظ مالی بسیار غنی‌اند مناسب می‌باشد و این جزو مزایای سرمایه گذاری برای این افراد است. همچنین سرمایه گذاری در قبرس شمالی این پتانسیل رادارد که پس از گذشت حدود پنج سال به دوبرابر مبلغ اولیه تبدیل شود. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش ملک در کشور قبرس شمالی معامله به پوند انگلستان می باشد که این کار سرمایه گذاران خارجی را به خرید ملک ترغیب می کند، زیرا به همراه رشد ارزش ملک، ارز پوند نیز ارزش افزوده خوبی را به همراه دارد که این باعث رشد چند برابری سرمایه برای خریداران میگردد. سرمایه گذاری در قبرس شمالی زمانی موفق خواهد بود که با اگاهی کامل از شرایط صورت گیرد.

نمایی از ساحل در قبرس شمالی

قانون جدیدی که برای سرمایه گذاران در قبرس شمالی به تصویب رسیده عبارت است از اینکه; یک فرد غیر اروپایی که در قبرس شمالی برای خود و خانواده‌اش ملکی به ارزش ۳۰۰ هزار یورو و بیشتر خریداری کند (قانون قبلی خرید ملک به مبلغ دو میلیون یورو بود)، می‌تواند برای اقامت قبرس شمالی از طریق خرید ملک اقدام نماید. البته باید در نظر داشت که خریدار باید، به مدت 3 سال سپرده ای به مبلغ 30 هزار یورو در حساب شخصی خود نزد بانک های قبرس بلوکه کند و درآمدی به مبلغ 5 هزار یورو در ماه، به ازای هر نفر از اعضای خوانواده خود، داشته باشد.

هنگامی‌که بخواهید از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی اقدام به مهاجرت کنید، خرید ملک باید متناسب با تعداد اعضای خانواده باشد:

 • زوج (بدون فرزند): یک خواب
 • 2 نفر  (دوست): دو خواب
 • پدر و مادر همراه یک فرزند زیر 18 سال: یک حواب
 • پدر و مادر همراه دو فرزند زیر 18 سال: دو خواب
 • پدر و مادر همراه با 1 فرزند زیر 18 سال و 1 فرزند بالای 18: دو خواب
 • پدر و مادر همراه با 2 فرزند بالای 18 سال: سه خواب
 • پدر و مادر همراه با 3 فرزند زیر 18 سال: دو خواب

رعایت شرایط فوق برای گرفتن اقامت قبرس شمالی برای تمامی اعضای خوانواده الزامی می باشد. برای بچه های بالای 18 سال لازم است که یک یا دو دانگ از ملک خریداری شده به نام ایشان ثبت شود، تا اجازه اقامت آنها صادر شود.

نمودار مالی در قبرس شمالی

مزایای سرمایه گذاری در قبرس شمالی

سرمایه گذاری در قبرس شمالی مزیتهای خاصی برای ایرانیان دارد، که برخی از آنها عبارتند از:

 • مالیات بر درآمد بسیار پایین قبرس شمالی به نسبت به سایر کشورها
 • امور اداری ساده و سریع برای سرمایه گذاری و تجارت
 • انتقال پول به هر کجای دنیا بدون ممنوعیت
 • آینده روشن و تحصیل در قبرس شمالی
 • ثبات اقتصادی، سرمایه گذاری و حفظ ارزش سرمایه
 • رفاه بیشتر خانواده در کنار بهره مندی از محیطی امن و بسیار زیبا
 • بهره مندی از خدمات درمانی و تحصیلی به صورت رایگان برای اعضای خانواده در قبرس شمالی
 • خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی
 • بازدهی بالای سرمایه گذاری در مقایسه با سایر کشورها
 • درآمد زایی از طریق خرید ملک در قبرس شمالی
 • شرایط پرداخت آسان با وامهای متنوع
 • رونق بالای بازار املاک در قبرس شمالی
 • قیمت یک واحد آپارتمان در قبرس شمالی، برابر با یک واحد آپارتمان در ایران
 • با پرداخت ۳۰ درصد مبلغ ملک، کلید خانه را تحویل بگیرید
 • اقامت قبرس شمالی به همراه خانواده، با چشم انداز آینده بهتر برای فرزندان
 • زندگی در کشور اروپایی
 • امکان سفر به ۱۶۰ کشور بدون ویزا
 • جزیره ای پاک بدون آلودگی و سواحل بسیار زیبا
 • تفریحات دریایی، متنوع و هیجان انگیز
 • دریافت سند قطعی ملک
 • فرهنگ قبرس شمالی بسیار نزدیک به کشورمان می باشد

سرمایه گذاری بر روی ساخت و ساز و مستغلات با توجه به نرخ سود حدود 15 تا 20 درصد، از بهترین نوع سرمایه گذاری در قبرس شمالی به شمار می آید. تقاضای بالا خرید و هزینه های پایین ساخت و ساز و زمین این جزیره خوش آب و هوا رو به بهشتی برای سرمایه گذارها تبدیل کرده است و روند رو به رشد تقاضا برای مسکن باعث شتاب بیشتر در دیگر شاخه های اقتصاد شده است، و از طرفی هزینه زندگی در قبرس شمالی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر است و همین مسئله یک برگ برنده بزرگ برای قبرس شمالی به حساب می آید.

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

روش های سرمایه گذاری در قبرس شمالی

راه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی وجود دارد. یک نکته حیاتی این است که اگر سرمایه‌گذاری شما به حداکثر نرخ‌های تعیین‌شده توسط دولت قبرس شمالی برسد، امکان دارد که در مدت زمان کوتاهی تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورید. در زیر به برخی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه اشاره شده است:

خرید یا ساخت املاک مسکونی یا تجاری:

سرمایه‌گذاری در املاک مسکونی یا تجاری که باید بیشتر از ۲ میلیون یورو باشد، شامل مبلغ ۵۰۰،۰ یورو برای اقامت دائم نیز می‌شود.

خرید یا ایجاد مشاغل یا شرکت‌ها در قبرس شمالی:

حداقل سرمایه‌گذاری ۲ میلیون یورو در یک تجارت یا شرکت مستقر در قبرس شمالی با حداقل ۵ کارگر ساکن.

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی یا اوراق سرمایه‌گذاری:

سرمایه‌گذاری حداقل ۲ میلیون یورو در بودجه سرمایه‌گذاری مصوب کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس شمالی.

ترکیبی از سرمایه‌گذاری‌های مختلف:

سرمایه‌گذاری با مجموعه از این راه‌ها با مبلغ ۲ میلیون یورو (با مستثنی مبلغ ۵۰۰،۰ یورو برای اقامت دائم).

متقاضیان باید حداقل پنج سال سرمایه‌گذاری خود را حفظ کنند و پس از آن می‌توانند دارایی‌های خود را بفروشند، با شرط داشتن یک ملک برای اقامت شخصی با ارزش حداقل ۵۰۰۰ یورو. این اقامتگاه شخصی باید تا زمانی حفظ شود که سرمایه‌گذار تابعیت قبرس شمالی را به دست آورد.

متقاضیان باید حداقل پنج سال سرمایه‌گذاری خود را حفظ نمایند و پس از این مدت، مجاز به فروش دارایی‌های خود می‌شوند. شرط این حفظ، وجود یک ملک برای اقامت شخصی با ارزش حداقل ۵۰۰۰ یورو می‌باشد. این اقامتگاه شخصی باید به مدتی تا زمانی که سرمایه‌گذار تابعیت قبرس شمالی را به دست می‌آورد، حفظ گردد.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت این امکان را فراهم می‌کند که افراد به مدت دو سال اقامت موقت کسب کنند، و در صورت فعالیت مستمر و پرداخت هزینه‌های بیمه و مالیات مرتبط، اقامت خود را تمدید نمایند. این امکان به افراد اجازه می‌دهد تا تا زمانی که شرکت در حال فعالیت است، از اقامت موقت بهره‌مند شوند. همچنین، پس از گذشت مدت زمان معین، امکان درخواست اقامت دائم نیز وجود دارد.

طبق قوانین مربوطه، هر فعالیت اقتصادی در قبرس شمالی می‌بایست در چارچوب یک شرکت ثبت شده انجام شود و تمام حسابهای بانکی به منظور جلوگیری از پول‌شویی و تخلفات مالی دیگر تحت نظر قرار می‌گیرند.

حتی برای راه‌انداختن یک مغازه ساده نیز نیاز به یک شرکت ثبت شده وجود دارد. اگرچه امکان انجام کارهای متعدد با یک شرکت ثبت شده وجود دارد، اما حداقل یک شرکت ثبت شده در پس زمینه‌ها برای انجام این کارها لازم است. برای ثبت شرکت در قبرس شمالی ، می‌بایست مبلغ ۱۲۰ دلار برای مدت دو تا سه ماه در حساب بانکی فرد در قبرس شمالی موجود باشد. مبلغ ۱۰ دلار نیز بصورت بلوکه در حساب بانکی باقی خواهد ماند و صاحب شرکت دسترسی به آن را نخواهد داشت. هزینه‌های ثبت شرکت نیز شامل هزینه‌های اداری، حسابداری و مجوزهای لازم از نهادهای مختلف است و تقریباً به مبلغ ۷۰۰۰ دلار برآورد می‌شود

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک، به شهروندان غیر اروپایی این امکان را می‌دهد که با خرید یک یا دو ملک به ارزش ۳۰۰ یورو به اضافه مالیات بر ارزش افزوده، اقامت در قبرس شمالی را برای خود و خانواده‌اش فراهم کنند. این اقدام به عنوان یک راه کار مطلوب برای افرادی شناخته می‌شود که تمایل به سرمایه‌گذاری در این کشور دارند.

قبرس شمالی با تاریخ و فرهنگ غنی، محیطی امن و پایدار، جاذبه‌های گردشگری فراوان و امکانات متنوع، به عنوان یک مقصد جذاب برای خرید ملک و سرمایه‌گذاری در املاک محسوب می‌شود. این کشور به دلیل ویژگی‌های فرهنگی و طبیعتی خاص، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفر و سرمایه‌گذاری بین‌المللی است.

املاک در قبرس شمالی بهترین ارزش برای پول را در کل منطقه مدیترانه ارائه می دهد. املاک مسکونی پرایم در چهار سال گذشته میانگین رشد سالانه بیش از 20 درصد را نشان داده است و انتظار می‌رود که به شدت رشد کند – همیشه خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران موجود و آینده‌دار.

یک ویلای سه خوابه، با استخر خصوصی، در مکانی زیبا در نزدیکی گیرنه، از 120000 پوند برای شما هزینه خواهد داشت – ارزش پولی باورنکردنی برای یک خانه زیر آفتاب!

املاک قبرس شمالی نشان دهنده ارزش عالی برای پول، پتانسیل رشد سرمایه و بازده سرمایه گذاری امیدوارکننده است.

با نگاه کردن به ملک در قبرس شمالی به عنوان یک دارایی درآمدزا، باید بدانید که درآمد اجاره فعلی بین 7 تا 10 درصد است. این درصد بسته به موقعیت مکانی، کیفیت ساخت و ساز و نوع ملک ممکن است بیشتر باشد.

بازار املاک قبرس شمالی فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می دهد. هم بازده سرمایه و هم درآمد چیزی است که در این جزیره افسانه ای مدیترانه برای شما جذاب خواهد بود.

سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق ارواق قرضه

سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی از طریق اوراق قرضه به ارزش ۵۰۰ هزار یورو، به افراد سرمایه‌گذار خارجی این امکان را می‌دهد که اقامت قبرس شمالی را به دست آورند. برای انجام این روش، سرمایه‌گذار باید مبلغ مذکور را به مدت سه سال در اوراق قرضه سرمایه‌گذاری کند تا بتواند اقامت موقت خود را به دست آورد. این سرمایه‌گذاری به افراد و خانواده‌های آن‌ها امکان می‌دهد که ابتدا اقامت موقت و پس از گذشت سه سال، اقامت دائم در قبرس شمالی را به دست آورند.

کارآفرینی

کارآفرینی و ایجاد اشتغال به عنوان یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، نیازمند ارائه یک طرح اقتصادی جامع و دقیق است که تمام جزئیات آن به کشور ارائه شود. این طرح باید برنامه‌ای جهت رشد و رونق اقتصادی در قبرس شمالی داشته باشد تا بتواند تصویب و تایید این کشور را جلب کند. همچنین، این برنامه باید با شرایط و روندهای قانونی مطابقت داشته باشد تا امکان درخواست و دریافت شهروندی یا تابعیت در مدت زمان کمتری برای سرمایه‌گذار فراهم شود.

به طور خاص، در ارائه طرح کارآفرینی، جزئیات مربوط به نوع فعالیت، منابع مالی مورد نیاز، اشتغالزایی، اثرات اجتماعی و اقتصادی، برنامه راهبردی برای توسعه کسب و کار، و مزایای اقتصادی برای قبرس شمالی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. این اطلاعات و جزئیات دقیق به کشور اطلاعات لازم را ارائه می‌دهند تا برنامه سرمایه‌گذاری شما توسط مقامات قبرس شمالی پذیرفته شود و امکان دریافت شهروندی یا تابعیت به سرمایه‌گذار را در کمترین زمان ممکن ایجاد کند

آشنایی با شرایط و قوانین سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی 2023

آشنایی با قوانین و استانداردهای قبرس شمالی به شما امکان می‌دهد که با دید باز و آگاهی کامل در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. برای سرمایه‌گذاری امن در قبرس و یا هر کشور دیگر باید به سه آیتم مهم و حیاتی توجه داشته باشید تا بتوانید سرمایه خود را چندین برابر کرده و دچار ضرر و زیان نشوید. این سه فاکتور مهم عبارتند از:

ثبات و پایداری سیاسی:

ثبات و پایداری سیاسی یک کشور از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که بر رونق و رکود اقتصادی آن نقش موثری را ایفا می‌کنند. قبرس شمالی به دلیل موقعیت مکانی مناسب، آب و هوای مساعد، ثبات اقتصادی و امنیت بالا می‌تواند محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری باشد. شاخص ثبات سیاسی یک کشور بین بازه 2/5 تا 2/5- است که این عدد تا سال 2019 برای کشور قبرس 0.52 درصد ثبت شده است. این عدد نشان می‌دهد که قبرس شمالی از ثبات سیاسی قابل قبول و خوبی برخوردار است و افراد می‌توانند با خیال آسوده بخشی از سرمایه خود را در این کشور به خرید ملک و یا راه اندازی یک کسب و کار اختصاص دهند.

کنترل فساد:

فساد به معنای سوء استفاده از مقام و منافع صاحبان قدرت به ضرر عموم مردم است. بنابراین کشوری که توانایی کنترل فساد در دستگاه اقتصادی خود را داشته باشد، قطعا یکی از بهترین مناطق جهت سرمایه‌گذاری خواهد بود. کشور قبرس شمالی نیز یکی از کشورهایی است که در این بخش بسیار عالی عمل می‌کند و نرخ انجام فساد اقتصادی در آن نسبتا پایین است.

میزان مصادره اموال:

مصادره اموال و ریسک سلب مالکیت اموال سرمایه‌گذاران خارجی توسط دولت یکی از فاکتورهای مهم در سرمایه‌گذاری خارجی است. نرخ مصادره اموال در کشورهای مختلف بین 1 تا 7 است که هرچه این عدد کمتر باشد، میزان ریسک مصادره اموال

سرمایه گذاری ایمن با تاپ گلد امپایر استیت

هدف ما ارائه اطلاعات جامع در مورد وضعیت بازار املاک و مستغلات قبرس شمالی است. ما برخی از بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را در قبرس شمالی ارائه می‌دهیم و املاکی که می‌فروشیم در جذاب‌ترین مناطق واقع شده‌اند، جایی که می‌توانید بالاترین درآمد ممکن را از سرمایه‌گذاری خود دریافت کنید.

هدف شرکت تاپ گلد امپایر استیت ، ارائه بهترین نمونه کارها به مشتریان خود با امکان اجاره عالی با مقرون به صرفه ترین قیمت است.

با تجربه و دانش محلی خود در بازار محلی املاک و مستغلات، ما در املاک و مستغلات می توانیم به شما توصیه های درست و عملی در مورد خرید ملک در قبرس شمالی ارائه دهیم.

سوالات متداول:

آیا از طریق سرمایه گذاری در قبرس شمالی میتوان اقامت این کشور را گرفت؟

بله، همچنین با خرید ملک میتوانید تابعیت این کشور را دریافت کنید.

برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق ثبت شرکت، چقدر سرمایه لازم است؟

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی، ۱۰۰۰۰۰ دلار است.

آیا برای ورود به قبرس شمالی به ویزا نیاز دارم؟

خیر، ایرانیان برای ورود به قبرس شمالی فقط ویزای فرودگاهی دریافت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *