لوگو فوتر تاپ گلد

خرید ملک در قبرس‌‌ شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی

فهرست مطالب

خرید ملک در قبرس‌‌ شمالی؛ پیشنهادی مناسب برای مهاجرت آسان

قبرس به‌عنوان یک مقصد مهاجرتی مناسب برای ایرانیان که فاصله اندکی با ایران دارد، از شرایط مناسبی برای خرید ملک برخوردار است. هزینه‌های پایین زندگی، مسکن و تحصیل، مناطق تفریحی و طبیعی بسیار زیبا، امکان اخذ اقامت و اشتغال راحت و امکان سرمایه‌گذاری در این کشور با سرمایه اندک، خرید ملک در قبرس شمالی را به پیشنهادی مناسب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل می‌کند. در این مطلب به شرایط خرید مسکن در این کشور و مزایای آن می‌پردازیم.

خرید ملک روشی مناسب برای اخذ اقامت در قبرس‌‌ شمالی است

خرید ملک روشی مناسب برای اخذ اقامت در قبرس‌‌ شمالی است

قبرس شمالی به‌عنوان یک جزیره مهم پس از جزایر سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه شناخته می‌شود. این کشور با دارابودن امکانات توریستی متعدد و طبیعت بکر و زیبا، مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی است. شرکت های خرید ملک در قبرس شمالی با شناخت موقعیت‌های مناسب سرمایه‌گذاری بر روی ملک، بهترین شرایط را برای متقاضیان به وجود می‌آورند. یکی از این شرکت‌ها تاپ گلد است که با کادری مجرب و تجربه‌ای هشت‌ساله پروسه خرید ملک در قبرس شمالی را با مناسب‌ترین هزینه انجام می‌دهد.

یکی از بهترین شرایط خرید مسکن در اروپا، سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی است که با استفاده از آن متقاضی می‌تواند به همراه همسر، فرزندان تا 24 سال و والدین خود و همسرش، اقامت دائم این کشور را کسب کند. مهم‌ترین مزیت خرید ملک‌ در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، عدم شرط حضور در این کشور بوده و متقاضیان خرید ملک در این کشور، می‌توانند تنها با یک روز حضور در دو سال در قبرس شمالی، اقامت این کشور را داشته باشند.

مزایای خرید ملک در قبرس‌ شمالی چیست؟

قبرس شمالی نگین انگشتر شرق مدیترانه است. این مکان فوق‌العاده بهترین شرایط را برای تعطیلات فراهم کرده و سالانه گردشگران بسیاری به این کشور سفر می‌کنند. تابستان‌های طولانی و گرم و زمستان‌هایی با کمی باران، در کنار اقتصاد روبه‌رشد این کشور، باعث شده است که کشورهای مختلفی نسبت به سرمایه‌گذاری و خرید ملک‌ در قبرس شمالی اقدام کنند. در ادامه به مهم‌ترین مزایای خرید ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

مزایای خرید ملک در قبرس‌ شمالی چیست؟

قیمت مناسب ملک

قبرس شمالی در مقایسه با سایر کشورهای مدیترانه، پایین‌ترین میزان قیمت مسکن را دارد. مطالعات اقتصادی اتحادیه اروپا بر شهرسازی و قیمت مسکن این کشور نشان می‌دهد که قبرس شمالی رشد سالیانه 10 تا 15 درصدی را برای خریداران ملک این کشور رقم زده است.

سهولت در خرید از مزایای انجام پروسه خرید ملک‌ در قبرس‌ شمالی است

سادگی روند اداری و ثبت سند و اخذ اقامت در قبرس شمالی، یکی از بهترین شرایطی است که شرکت های خرید ملک‌ در قبرس شمالی در اختیار خریداران قرار می‌دهند. علاقه‌مندان به خرید ملک در این کشور می‌توانند تنها با پرداخت 25 درصد از مبلغ کل ملک، مسکن خود را در اداره ثبت قبرس، به ثبت برسانند. از سوی دیگر مراحل مهاجرت در این کشور فقط 21 روز طول می‌کشد.

 با توجه به شرایط اقامت آسان قبرس، پس از سه ماه حضور در این کشور می‌توان برای دریافت وام اقدام کرد. امنیت بالای قبرس شمالی بسیاری از افراد را برای سرمایه‌گذاری در این کشور ترغیب می‌کند. قبرس شمالی رتبه اول امنیت جهانی و پاکیزگی محیط و رتبه پنجم امنیت اجتماعی و شرایط بهینه زندگی را دارد.

اخذ وام خرید؛ از مزایای خرید‌ ملک در قبرس‌ شمالی

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ملک‌ در قبرس شمالی، بهره‌مندی از تسهیلات وام 70 درصدی این کشور برای خرید مسکن است. شرکت‌ های خرید ملک‌ در قبرس شمالی با شناخت راهکارهای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در این کشور، شرایط حضور متقاضیان در قبرس را فراهم می‌کنند. مهاجران علاقه‌مند به طی‌کردن پروسه خرید ملک در قبرس شمالی، می‌توانند با خرید خانه‌های وام‌دار این کشور، اقامت دائم برای خود، همسرشان و فرزندان زیر 18 سال را دریافت کنند.

وام خرید ملک در قبرس شمالی

برای دریافت وام در قبرس باید یک ضامن معتبر داشت. از سوی دیگر بهره وام بانکی تا 50 درصد ارزش ملک برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته شده است. برای اخذ این وام به شرایطی نیاز دارد که متقاضیان باید با آن‌ها آشنا باشند.

این مدارک عبارت‌اند از:

تنوع بالا از مزایای خرید ملک در قبرس‌ شمالی

تنوع بالای پروژه‌های ساختمانی برای خرید، پروسه خرید ملک در قبرس شمالی را بسیار راحت کرده است. علاقه‌مندان به خرید ملک در این کشور، می‌‌توانند متناسب با بودجه و نیاز خود ملک مورد نظرشان را خریداری کنند یا در ساخت‌وساز آن مشارکت داشته باشند.

مدارک لازم خرید ملک در قبرس شمالی

بعد مسافت و سرمایه‌گذاری

با توجه به جزیره‌ای بودن قبرس شمالی، فواصل مسافت‌ها در این کشور بسیار کم است. به‌عنوان‌مثال برای رفتن از یک منطقه کوهستانی تا ساحل دریا فقط 30 دقیقه زمان نیاز دارید. فاصله کم این کشور با ترکیه و رفت‌وآمد آسان ایرانیان به این کشور، شرایط مناسب‌تری را برای مهاجرت ایرانیان به قبرس شمالی فراهم کرده است.

سرمایه‌گذاری بر روی خرید مسکن از طریق اجاره آن نیز دیگر مزیت مهم خرید مسکن در قبرس شمالی به‌شمار می‌رود. با توجه به توریستی بودن این کشور، سالانه گردشگران زیادی به این کشور سفر کرده و اجاره مسکن به آن‌ها درآمد خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند.

فرصت تجاری ایده‌آل

خرید ملک در قبرس شمالی یک فرصت ایده‌آل برای ایجاد فرصت‌های شغلی خریداران ملک به‌شمار می‌رود. دولت قبرس با ایجاد شرایط مناسب برای مهاجران غیر اروپایی، امکان کسب اقامت دائم و دریافت پاسپورت قبرس شمالی با کم‌ترین میزان هزینه را فراهم می‌کند.

 مراحل خرید ملک در قبرس‌ شمالی چگونه است؟

پروسه خرید ملک در قبرس شمالی، بسیار آسان بوده و سرمایه‌گذاری بر روی مسکن‌های این کشور، شرایط مناسبی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. ایرانیان با طی‌کردن پروسه خرید‌ ملک در قبرس شمالی، اقامت این کشور را دریافت کرده و پس از زندگی در این کشور در بازه‌ای مشخص، با دریافت پاسپورت آن، امکان سفر به کشورهای اروپایی و امریکایی بدون دریافت ویزا را به دست می‌آورند.

مراحل خرید ملک در قبرس‌ شمالی چگونه است؟

برای خرید ملک و اخذ اقامت در قبرس شمالی، خریداران باید یک نکته مهم را در نظر داشته باشند و آن این است که آن‌ها باید 15 درصد بیشتر از قیمت خرید ملک را کنار بگذارند؛ زیرا هزینه‌های جانبی متعددی مانند حق تمبر و مالیات انتقال مالکیت بر عهده آن‌ها است.

مراحل خرید‌ ملک در قبرس شمالی عبارت‌اند از:

  • پیدا کردن ملک در قبرس: اولین مرحله شروع پروسه خرید ملک در قبرس شمالی این مرحله است. خریداران در این مرحله می‌توانند با کمک از شرکت های خرید ملک در قبرس شمالی ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و با مالک مذاکره کنند
  • تنظیم قرارداد فروش: تنظیم قرارداد فروش رسمی و کتبی بین خریدار و مالک که باید به زبان اصلی نوشته و به چند زبان دیگر ترجمه شود
  • پرداخت بیعانه: پرداخت حدود 10 درصد از کل مبلغ ملک به‌عنوان بیعانه به فروشنده
  • انتقال سند مالیکت: تنها سند قابل انتقال از نظر قانونی در قبرس شمالی که برای این کار باید در ابتدا مجوز خرید ملک در قبرس اخذ شود
  • دریافت مجوز اقامت: مراجعه به اداره مهاجرت پس از انتقال سند مالکیت برای دریافت اقامت قبرس شمالی

چه افرادی می‌توانند در قبرس شمالی‌ ملک بخرند؟

با تمام مزایای موجود برای خرید‌ ملک در قبرس شمالی، سرمایه‌گذاری در این بخش به شرایط ویژه‌ای نیاز دارد و افراد علاقه‌مند به طی‌کردن پروسه خرید ملک در قبرس شمالی، باید این شرایط را بشناسند. برای خرید ملک در این کشور فرد متقاضی باید بالای 18 سال داشته و هیچ نوعی از سو پیشینه کیفری برای او ثبت نشده باشد.

 شناخت قوانین خرید ملک در قبرس‌ شمالی برای شروع سرمایه‌گذاری در آن ضروری است

قیمت مناسب خرید‌ ملک در قبرس شمالی پیشنهادی جذاب برای تمام سرمایه‌گذاران بوده و این کشور به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد تفریحی و گردشگری، تغییراتی در قانون بازار املاک خود ایجاد کرده است. سرمایه‌گذاران خارجی خرید‌ ملک در قبرس شمالی، تنها می‌توانند یک ملک برای خود یا حداکثر یک زمین به اندازه 1338 متر مربع خریداری کنند.

قوانین خرید ملک در قبرس‌ شمالی

همچنین خریداران برای خرید ملک باید از شورای وزارت‌خانه مجوز دریافت کرده که روند بسیار سریعی را طی می‌کند. مالیات خرید مسکن در قبرس شمالی نیز 5 درصد بوده که در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی مبلغ ناچیزی است.

برای خرید ملک‌‌ در قبرس‌ شمالی باید با مفاد قرارداد آن آشنا باشید

تیم حقوقی شرکت های خرید ملک در قبرس شمالی با آگاهی کامل از مفاد قرارداد، تمام شرایط لازم برای خرید امن خریداران را بررسی می‌کنند. با این حال آگاهی از مفاد این قراردادها کمک بزرگی برای خریداران ملک در این کشور زیبای اروپایی است.

قرارداد خرید‌ ملک در قبرس شمالی در دو نسخه و به زبان انگلیسی تنظیم می‌شود که هر دو نسخه قدرت اجرایی یکسانی دارند. پیش از بستن قرارداد باید مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت توسط خریدار پرداخت شود که این افراد معمولا با مشاوره شرکت‌های خرید‌ ملک در قبرس شمالی، این مبلغ را پرداخت می‌کنند. پس از پرداخت مبلغ پیش‌پرداخت یک رسید رسمی با ذکر مبلغ پرداخت‌شده به خریدار تحویل داده شده که این مبلغ جهت رزرو ملک توسط خریدار پرداخت می‌شود.

قیمت خرید ملک‌ در قبرس شمالی چقدر است؟

قبرس به‌عنوان یک جزیره گردشگری زیبا، دارای تعداد بسیار زیاد آپارتمان، خانه و ویلاهای زیبا است. این مناطق طیف وسیعی از مناظر و شهرها از کوه‌های ترودوس پوشیده از کاج گرفته تا خیابان‌های شلوغ نیکوزیا را در برمی‌گیرند. بازار املاک و مستغلات در قبرس شمالی ارائه‌دهنده بهترین و ارزان‌ترین قیمت‌ها در میان کشورهای مدیترانه است. قیمت خرید‌ ملک در قبرس شمالی در مناطق ساحلی از 75 هزار پوند برای آپارتمان و 180 هزار پوند برای ویلا شروع می‌شود.

آپارتمان‌ها و پنت‌هاوس‌های مجلل قبرس شمالی در مقایسه با نقاط دیگر جهان، هزینه بسیار کم‌تری را نیاز دارند. این آپارتمان‌ها با بهترین شرایط حداکثر 400 هزار پوند انگلیس و ویلا‌ها تا 500 هزار پوند قیمت دارد که شرایط مناسبی را برای خرید‌ ملک در قبرس شمالی در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

قیمت خرید آپارتمان در قبرس شمالی ارزان‌تر از قبرس جنوبی است

خرید آپارتمان در قبرس شمالی بسیار ارزان‌تر از بخش جنوبی قبرس بوده و شرایط سرمایه‌گذاری متنوعی را برای املاک به وجود می‌آورد. قیمت خرید آپارتمان در قبرس متناسب با تعداد اتاق‌ها، موقعیت مکانی و متراژ آن‌ها متفاوت است. پیش از خرید ملک در قبرس حتما از شرکت های خرید ملک در قبرس شمالی برای آگاهی کامل قیمت‌ها کمک بگیرید.

هزینه اجاره ملک در قبرس شمالی

مالیات املاک تجاری در قبرس شمالی بیشتر از ساختمان‌های مسکونی است؛ به همین دلیل قیمت اجاره ملک در قبرس شمالی در یک شهر با شهر دیگر تفاوت دارد. همچنین قیمت اجاره منازل آپارتمانی و ویلایی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. به‌طورکلی با توجه به شرایط مناسبی که دولت قبرس شمالی برای مهاجران به وجود آورده، هزینه زندگی در این کشور نزدیک 44 درصد و قیمت اجاره مسکن حدود 45 درصد از ایران بیشتر است.

 

 سوالات متداول

شروع قیمت ملک در قبرس شمالی چقدر است؟

شروع قیمت‌ها برای واحد صفر ۸۰۰۰۰ پوند انگلیس بوده و این مبلغ شروع قیمت و برای واحدهای سوییت است.

چطور می‌توان در قبرس شمالی ملک خرید؟

به دو صورت امکان‌پذیر است. روش اول خرید به‌صورت نقد یا اقساط و روش دوم با رزرو ملک با پرداخت مبلغی برای یک ماه و سپس پرداخت پیش‌پرداخت یا کل مبلغ.

مراحل خرید ملک ‌در قبرس شمالی چقدر زمان می‌برد؟

بسیار ساده است. پروسه خرید ملک در قبرس شمالی به 24 تا 48 ساعت زمان نیازد دارد و تمام مراحل به‌صورت سیستمی انجام شده و نیازی به حضور خریدار در اداره‌های دولتی نیست.

امن‌ترین فرایند خرید ملک‌ در قبرس شمالی با موسسه تاپ گلد

رشد سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی و استقبال خریداران خارجی نسبت به سرمایه‌گذاری در املاک این کشور، لزوم شناخت فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای خریداران نشان می‌دهد. برای سرمایه‌گذاری مطمئن و خرید املاک با هزینه‌ای مناسب، مشورت با موسسه‌ای معتبر بهترین راهکار برای خریداران است.

موسسه تاپ گلد به‌عنوان یک مجموعه مهاجرتی و متخصص در خرید مسکن در قبرس شمالی، شرایط امنی را برای سرمایه‌گذاری در این کشور فراهم می‌کند. مجموعه ما با ارائه خدمات مشاوره مهاجرتی، مشاوره مسائل ثبتی و حقوقی، مشاوره نقل‌وانتقال پول، رزرو تور رایگان و امور فول فرنیش و نگهداری املاک، خدمات متنوعی را به شما عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای آگاهی از چگونگی خرید املاک در قبرس شمالی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *