لوگو فوتر تاپ گلد

بهترین مکان ها و راه های مهاجرت به قبرس شمالی

بهترین مکان ها و راه های مهاجرت به قبرس شمالی: مقایسه و تحلیل گزینه ها و فرصت ها

فهرست مطالب

مهاجرت به قبرس شمالی برای خارجی هایی که با شرایط بازار محلی، مقررات قانونی و قوانین ویزا آشنایی ندارند، می تواند چالش برانگیز و پیچیده باشد. در این مقاله مقایسه و تحلیل بهترین مکان ها و راه های مهاجرت به قبرس شمالی را در اختیار شما قرار می دهیم.

معیارهای انتخاب بهترین مکان برای مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی دارای شش ناحیه است: Lefkoşa (نیکوزیا)، Gazimağusa (فاماگوستا)، Girne (گیرنه)، Güzelyurt (Morphou)، ایسکله (Trikomo) و Lefke (Lefka) هر منطقه ویژگی ها، مزایا و معایب خاص خود را برای مهاجران دارد. در اینجا برخی از بهترین مکان ها برای مهاجرت به قبرس شمالی بر اساس معیارهای مختلف آورده شده است:

برای سبک زندگی

اگر به دنبال مکانی هستید که کیفیت زندگی بالا و گزینه های سبک زندگی جذابی را ارائه دهد، پیشنهاد می شود Girne یا İskele را انتخاب کنید. این مناطق در شمال و شرق قبرس شمالی واقع شده اند و محبوب ترین مقاصد گردشگری هستند. آنها شخصیت ساحلی و تاریخی دارند و محیطی زیبا و سرزنده را ارائه می دهند. شما می توانید آپارتمان ها یا ویلاهای مختلفی را برای اجاره یا فروش در این مناطق و همچنین سواحل، تفرجگاه ها، هتل ها، استراحتگاه ها، کازینو، کافه ها، رستوران ها و مکان های فرهنگی پیدا کنید. با این حال، ممکن است با اشکالاتی نیز مواجه شوید.

معیارهای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی

معیارهای انتخاب بهترین راه برای مهاجرت به قبرس شمالی

قبرس شمالی بسته به هدف و مدت اقامت شما گزینه های مختلفی برای ویزا و اجازه اقامت دارد، مانند ویزاهای توریستی، دانشجویی، کاری، تجاری، مالک ملک، یا مستمری بگیران و مجوزهای اقامت. هر گزینه الزامات و رویه های خاص خود را دارد که باید آنها را دنبال کنید. در اینجا برخی از بهترین روشهای مهاجرت به قبرس شمالی بر اساس معیارهای مختلف آورده شده است:

برای سهولت و سرعت

اگر به دنبال راهی هستید که سهولت و سرعت مهاجرت را ارائه دهد، ویزای توریستی یا مجوز اقامت توریستی می تواند انتخاب شما باشد. ویزای توریستی سندی است که به شما حق ورود و اقامت قبرس شمالی را تا 90 روز در یک دوره 6 ماه می دهد. پس از ورود به قبرس شمالی می توانید ویزای توریستی را در گذرگاه های مرزی دریافت کنید. شما باید پاسپورت معتبر، بلیط رفت و برگشت، مدرک محل اقامت و بودجه کافی برای اقامت خود داشته باشید. اجازه اقامت توریستی سندی است که به شما این حق را می دهد که تا یک سال در قبرس شمالی برای مقاصد گردشگری بمانید. شما می توانید ظرف 30 روز پس از ورود خود به قبرس شمالی در اداره مهاجرت در لفکوشا برای اجازه اقامت توریستی درخواست دهید. شما باید پاسپورت معتبر، مدرک آدرس، مدرک درآمد، بیمه درمانی و گواهی سلامت داشته باشید. همچنین باید هزینه درخواست اقامت به مبلغ 4000 لیر ترکیه و بلوکه کردن 25000 دلار (جهت تمکن مالی) به مدت 6 ماه در یکی از معتبرترین بانک های قبرس شمالی را پرداخت نمایید.

برای تحصیل در قبرس شمالی و شغل

اگر به دنبال راهی هستید که فرصت های تحصیلی و شغلی را ارائه دهد، ویزای دانشجویی یا مجوز اقامت دانشجویی گزینه مناسبی می تواند باشد. ویزای دانشجویی مدرکی است که به شما حق ورود و اقامت در قبرس شمالی را در طول دوره تحصیلی خود می دهد. شما می توانید قبل از عزیمت به قبرس شمالی از دفتر نمایندگی تاپ گلد در کشور ایران ویزای دانشجویی دریافت کنید. شما باید پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج، مدرک پرداخت شهریه و بودجه کافی برای اقامت خود داشته باشید. مجوز اقامت دانشجویی مدرکی است که به شما این حق را می دهد که در طول دوره تحصیلی خود در قبرس شمالی بمانید. شما می توانید ظرف 30 روز پس از ورود خود به قبرس شمالی، برای اجازه اقامت دانشجویی در اداره مهاجرت در لفکوشا درخواست دهید. شما باید پاسپورت معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه یا کالج، مدرک پرداخت شهریه، مدرک آدرس، مدرک درآمد، بیمه درمانی و گواهی سلامت داشته باشید. هزینه درخواست به مبلغ 4000 لیر ترکیه برای مدت یک سال می باشد.

برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی و کارآفرینی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک که با پرداخت 35 درصد از کل مبلغ ملک طی پروسه یک ماه اقامت خود و خانواده خود را دریافت می نمایید، به اینصورت که با پیش پرداخت یک واحد آپارتمانی بصورت اقساطی بدون بهره تنها با پرداخت 35 درصد مبلغ ملک قرارداد خود را با شرکت سازنده می بندید.

روش دوم از طریق ثبت شرکت می باشد که  شما می توانید اقامت این کشور را طی پروسه کاری یک ماه دریافت نمایید.

مدارک لازم ثبت شرکت در قبرس شمالی:

  1. اصل و ترجمه رسمی دادگستری گواهی عدم سوء پیشینه
  2. سپرده گذاری در بانک به مدت یک ماه جهت اثبات تمکن مالی به مبلغ 28000 یورو.
  3. هزینه های جانبی به مبلغ 150000 لیر ترکیه

هزینه های جانبی خرید ملک

  • 0.5٪ بابت هزینه تمبر مالیاتی که پس از عقد قرارداد پرداخت می شود.
  • 5٪ بابت مالیات که ظرف مدت یک سال پس از تحویل کلید پرداخت می شود.
  • 6٪ بابت قسمتی از ثبت سند و گارانتی قرارداد که قبل از ثبت قرارداد در اداره ثبت پرداخت می شود.
  • ۶٪ الباقی هزینه ثبت و انتقال سند که پس از تسویه کامل و صدور سند تک برگ پرداخت می شود.
  • ۱۵۰۰-۷۵۰ پوند بابت هزینه اگو(فاضلاب) که پس از تحویل کلید پرداخت می شود.
  • ۳۰۰۰-۱۵۰۰ پوند بابت هزینه انشعابات که پس از تحویل کلید پرداخت می شود.

نتیجه

مهاجرت به قبرس شمالی در صورت آمادگی و دقت می تواند یک تجربه هیجان انگیز و مفید باشد. قبرس شمالی چیزهای زیادی برای ارائه به مهاجران دارد، مانند آب و هوای دلپذیر مدیترانه ای، هزینه کم زندگی، کیفیت زندگی بالا، زیرساخت های توسعه یافته، فرهنگ و تاریخ غنی و مردمی مهربان و مهمان نواز.

امیدواریم این مقاله نکات و نکات مفیدی را برای مهاجرت به قبرس شمالی در اختیار شما قرار داده باشد. اگر سوال یا ابهامی دارید، لطفا با تاپ گلد امپایر استیت با شماره 00905391014661 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *