لوگو فوتر تاپ گلد

مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی

پیدا کردن کار در قبرس شمالی

فهرست مطالب

به دلیل داشتن آب و هوای مدیترانه‌ای، امنیت داخلی و سطح بالای رفاه در زندگی، قبرس شمالی در سال‌های گذشته توانسته با جذب سرمایه‌گذاران خارجی بسیار، بازار کار و اقتصاد خود را به رونق خوبی برساند.

قبرس شمالی با داشتن پتانسیل‌های قوی، ارتباط مستقیم با شروع کسب و کارهای پردرآمد را ممکن می‌سازد. این کشور، با دارا بودن اقتصاد آزاد و مستقل، درآمدهای بسیاری را جلب کرده و دستمزدها در این ناحیه تحت نظارت بانک جهانی قرار دارند. برای مهاجران و کارگران بین‌المللی اهمیت دارد که آگاه باشند که رقابت برای یافتن شغل در قبرس شمالی به سبب شرایط تنگاتنگ، چالش‌برانگیز است.

با توجه به اینکه نرخ مالیات در قبرس شمالی به مقدار کمتری نسبت به سایر کشورهای منطقه‌ی مدیترانه‌ای است، همگان متوجه مزایای نسبی این کشور نسبت به دیگر کشورها می‌شوند.

مشاغل با صرفه‌ی اقتصادی کم در قبرس شمالی کدام‌اند؟

با توجه به ویژگی جغرافیایی قبرس شمالی که یک کشور جزیره‌ای است، هزینه‌های مصرف انرژی از جمله آب، برق و سوخت به شدت افزایش یافته است. در نتیجه، ایجاد واحدهای تولیدی یا صنعتی در این منطقه از نظر صرفه‌ای مقرون به صرفه نخواهد بود. به همین دلیل، تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی در قبرس شمالی به شدت محدود است.

می‌توان نتیجه گرفت که مشاغل مرتبط با واحدهای تولیدی و صنعتی در قبرس شمالی به شدت کمتر از انتظار است؛ اما پتانسیل‌های فراوان دیگر در این کشور، برای پر کردن این حوزه‌های خلاء، به عنوان جایگزین فعالیت‌های اقتصادی، به چشم می‌آید.

کار در قبرس شمالی

استفاده از دلار و یورو به علاوه لیر ترکیه در اقتصاد قبرس شمالی، همراه با نرخ بیکاری پایین، باعث ایجاد فرصت‌های شغلی در دسته‌بندی‌های مختلف در این منطقه شده است.

اگر شما نیز به دنبال یافتن فرصت‌های شغلی مناسب در قبرس شمالی هستید، حتماً وب‌سایت‌های کاریابی و آگهی‌های مشاغل را بررسی کرده‌اید. در این صورت متوجه شده‌اید که در برخی از بخش‌ها، فرصت‌های شغلی بیشتری موجود هستند.

با توجه به حضور دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بین‌المللی در قبرس شمالی، فرصت‌های شغلی مرتبط با امور تحصیلی و دانشجویان نیز بسیار فراوان می‌باشد.

بیشتر مشاغل در قبرس شمالی به صورت فصلی تغییر می‌کنند، از این رو اگر قصد دارید که در این کشور کار کنید، باید به صورت منظم فرصت‌های شغلی را در نظر بگیرید. در فصل تابستان، بیشترین نیاز به نیروی انسانی در حوزه گردشگری و در فصل زمستان مرتبط با آموزش در قبرس شمالی وجود دارد.

اخیراً، فرصت‌های شغلی در زمینه تجاری در قبرس شمالی به دلیل پیشرفت‌های به وجود آمده، افزایش یافته‌اند. برای به دست آوردن شغل در این کشور بدون مشکلات، ضروری است که دارای تجربه کافی در یک حوزه تخصصی باشید.

یافتن شغل در حالی که اقامت در قبرس دارید، به سادگی امکان‌پذیر است. قبرس شمالی به عنوان یک کشور و جامعه کوچک شناخته می‌شود. افرادی که در طول روز با آنها برخورد می‌کنید، اغلب افرادی هستند که سرشناسی دارند و دارای نفوذ بالا هستند. از طریق ارتباطات روزمره، می‌توانید به راحتی شغل مناسبی برای خود پیدا کنید.

برای انجام کار در قبرس شمالی، حتماً باید دارای مجوز کار باشید. این مسئولیت اخذ مجوز کار بر عهده کارفرمای شماست، که شما برای او کار می‌کنید.

نحوه اخذ اقامت همراهان متقاضی کار در قبرس شمالی

اشخاص متأهل و دارای خانواده، به عبارت دیگر با همسر و فرزندان، با رعایت شرایط و ضوابط زیر می‌توانند ویزای اقامت قبرس شمالی را برای اعضای خانواده‌شان به‌دست آورند:

 • گذشت دست‌ کم یک‌ سال از اقامت متقاضی کار در قبرس شمالی
 • داشتن ویزای کاری، آن‌هم حداقل یک‌ ساله
 • امکان تامین نیازهای افراد خانواده در قبرس شمالی

لیست مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های گسترده‌ای در این کشور به ویژه در زمینه‌های مختلف، به علاوه افزایش گردشگری، بخش خدمات را نیز به شدت تحت تأثیر قرار داده است. در حال حاضر، صنعت خدمات در قبرس شمالی نیازمند به افراد در زمینه‌های زیر است:

 • مشاغل مرتبط با بانک
 • بخش آموزش
 • تجارت
 • بیمه
 • مالی و حسابداری
 • املاک
 • ساختمان سازی
 • مراقبت‌های بهداشتی
 • خدمات حقوقی
 • خدمات تجاری
 • مدیریت عمومی
 • ارتباطات

کشاورزی و مشاغل مرتبط با آن نیز در قبرس شمالی، دارای فرصت‌های شغلی بسیار زیادی است.

در دوره‌های اخیر، تجارت بین‌المللی به عنوان یک حوزه مهم، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این موضوع منجر به توسعه و در نتیجه افزایش فرصت‌های شغلی در این زمینه گردیده است.

صنعت بیمه یکی از حوزه‌های مورد نیاز در قبرس شمالی است که جزو شغل‌های پر درآمد در دنیا محسوب می‌شود. این حوزه دارای حقوق و درآمد بسیار بالایی است.

لیست مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی 2024

لیست مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی 2024

طبق آخرین آمار، لیست مشاغل مورد نیاز قبرس 2024 به شرح زیر است:

 • مشاغل مهندسی
 • حسابرسی
 • حسابداری
 • توسعه دهنده‌ی نرم افزار
 • مشاغل کامپیوتری
 • متخصص فروش
 • دندانپزشکی
 • پرستاری
 • داروسازی
 • اپراتور دستگاه و ماشین

نحوه اخذ ویزای کار در قبرس شمالی

برای دریافت ویزای کار در قبرس شمالی نیاز است که درخواست کار از یک کارفرمای معتبر قبرسی داشته باشید. سپس با مراجعه به سفارت قبرس شمالی، با در دست داشتن نامه‌ی درخواست کار توسط کارفرما و سایر مدارک مربوطه، می‌توانید ویزای کار قبرس شمالی را دریافت نمایید.

ویزای کار عمدتاً به مدت یک سال صادر می‌شود، و در صورت رعایت شرایط و قوانین مربوطه، می‌توانید این ویزا را هر ساله تمدید کنید.

مهارت‌های لازم برای کار در قبرس شمالی

اگرچه زبان انگلیسی در قبرس شمالی زبان رسمی نیست، اما به دلایل زیادی از جمله جاذبه گردشگری و مهاجر پذیری، این زبان در این منطقه به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین، تسلط بر زبان انگلیسی به علاوه ترکی استانبولی، می‌تواند فرصت‌های شغلی شما را افزایش دهد. اگر موفق به یادگیری زبان یونانی نیز شوید، این امکان را دوچندان می‌کنید.

همچنین، داشتن یک مهارت خاص مانند آی تی، مهندسی، مالی و … می‌تواند به شدت در یافتن شغل مناسب به شما کمک کند. داشتن یک رزومه تحصیلی و کاری قوی، همچنین فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه‌های قبرسی نیز می‌تواند فرصت‌های شغلی شما را افزایش دهد.

قانون کار در قبرس شمالی

طبق قوانین کار در قبرس شمالی، همانند بسیاری از کشورها، تعیین شده است که افراد باید در هفته به مدت 40 ساعت کار کنند. روزهای کاری در این منطقه از چهارشنبه تا جمعه می‌باشد. همچنین، مقرر شده است که مرخصی کارمندان و کارگران، در بازه‌ی زمانی 20 تا 24 روز در سال قرار گیرد.

همچنین، در مشاغل دولتی، مزایای مختلفی برای کارمندان در نظر گرفته شده است. بعضی از این مزایا عبارتند از: بیمه عمر، پاداش بازنشستگی، پاداش سالیانه و بیمه درمانی.

حقوق و درآمد در قبرس شمالی

میزان حقوق کار در قبرس شمالی به حوزه فعالیت و نوع کار افراد بستگی دارد. طبق قوانین این کشور، حقوق کارگران حداقل 27587 لیر در ماه (بصورت ناخالص) و مبلغ 24000 لیر در ماه (بعد از کسر بیمه و مالیات) می‌باشد. هزینه‌ زندگی در قبرس شمالی نیز به طور متوسط حدود 10 هزار لیر است. با این میزان درآمد، زندگی در این کشور مقرون به صرفه به نظر می‌رسد و از نظر مالی بهتر از کشورهایی مانند ایران یا برخی کشورهای اروپایی می‌باشد.

با این حال، اگر تمایل به افزایش درآمد دارید، می‌توانید به حوزه‌های مختلفی از جمله گردشگری، تجارت، ساخت و ساز یا کارهای فنی متمرکز شوید. این حوزه‌ها علاوه بر فراهم بودن فرصت‌های شغلی، با درآمد بالایی نیز همراه هستند. در ادامه، به بررسی وضعیت کلی بازار کار و زندگی در قبرس شمالی، همچنین میزان درآمد در این کشور می‌پردازیم.

اخذ اقامت قبرس شمالی

برای زندگی در قبرس شمالی، ابتدا باید درخواست اقامت دهید. در مراحل ابتدایی، اقامت موقت یک ساله به شما اختصاص می‌یابد و سپس باید در دوره‌های بعدی آن را مجدداً تمدید نمایید.

دریافت اقامت در قبرس شمالی (هر نوع اقامتی، موقت یا دائم)، همانند دیگر کشورها، دارای قوانین خود است. اگر فردی اقامت موقت در قبرس شمالی داشته باشد و حداقل به مدت 5 سال حضور قانونی در این کشور را تجربه کند (با تمدید اقامت موقت)، در صورت داشتن شرایط و معیارهای اعلام شده توسط دولت، می‌تواند درخواست دریافت اقامت دائم خود را نیز ثبت کند.

پس از سپری کردن حداقل 10 سال اقامت در قبرس شمالی، امکان درخواست و دریافت پاسپورت قبرسی وجود دارد.

 

جمع بندی

مشاغل در قبرس شمالی اساساً در حوزه‌های گردشگری و آموزشی شناخته می‌شوند. با این حال، حوزه‌هایی همچون بازرگانی، کشاورزی، پزشکی و فناوری اطلاعات نیز به عنوان زمینه‌های مناسبی برای یافتن شغل مطرح هستند. درآمد بیشترین سطح را در شغل‌های مرتبط با این حوزه‌ها در قبرس شمالی به دنبال دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت وزارت امور خارجه قبرس شمالی به آدرس https://mfa.gov.ct.tr/ مراجعه کرده و جزئیات بیشتری را دریافت نمایید.

اگر قصد دارید به سرعت و به راحتی در این کشور شغل پیدا کنید، آشنایی با زبان‌های انگلیسی و ترکی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. همچنین، مسلط بودن به زبان یونانی نیز برای اشتغال در زمینه‌های فنی، بازرگانی و پزشکی مفید است. اگر سوالاتی درباره روند کاریابی در قبرس شمالی دارید، خوشحال می‌شویم که با کارشناسان تاپ گلد با شماره 00905391014661 تماس بگیرید و مشاره رایگان دریافت نمایید.

 

سوالات متداول مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی

مواردی که باعث افزایش شانس در یافتن شغل در قبرس شمالی می‌شوند، کدامند؟

 • تسلط به زبان‌های انگلیسی، یونانی و انگلیسی
 • داشتن مدرک تحصیلی معتبر
 • داشتن رزومه و سابقه‌ی کار قوی
 • فارغ التحصیلی از دانشگاه‌های قبرسی

حداقل حقوق ماهیانه در قبرس شمالی چه میزان است؟

 • حداقل دستمزد در قبرس شمالی در سال 2024
 • به طور ناخالص 27587 لیر و بعد از کسر بیمه و مالیات مبلغ 24000 لیر اعلام شد.
 • دستمزد ساعتی: 107.15 لیر
 • دستمزد روزانه : 1273.24 لیر

آیا می‌توان در مشاغل دولتی قبرس شمالی استخدام شد؟

خیر این امکان فقط برای افراد بومی این کشور وجود دارد.

آیا ایرانیان برای کار در قبرس شمالی نیاز به اخذ ویزا دارند؟

شهروندان ایرانی برای ورود به قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا ندارند. برای ورود به این کشور، شما باید از یکی از روش‌های دیگر وارد خاک قبرس شمالی شوید و سپس مراحل دریافت اجازه‌ی کار را طی کنید.

چطور می‌توان اقامت دائم قبرس شمالی را بدست آورد؟

اگر فردی دارای اقامت موقت در قبرس شمالی باشد و حداقل به مدت 5 سال حضور قانونی در این کشور را تجربه کند (با تمدید اقامت موقت)، و در صورت داشتن شرایط و معیارهای مشخص شده توسط دولت، می‌تواند اقامت دائم خود را دریافت نماید.

آیا با داشتن اقامت دائم قبرس شمالی، می‌توانم پاسپورت قبرسی بگیرم؟

شخص دارای اقامت دائم در کشور قبرس شمالی، می‌تواند پس از سپری حداقل 10 سال زندگی در این کشور (به صورت موقت یا دائم)، درخواست دریافت پاسپورت قبرسی خود را نماید.

روش‌های اخذ اقامت موقت قبرس شمالی کدامند؟

شما می‌توانید از طرق زیر برای دریافت اقامت موقت قبرس شمالی اقدام نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *