لوگو فوتر تاپ گلد

محبوب ترین مقاصد مهاجرتی قبرس شمالی

عکس هوایی قبرس شمالی به همراه پرچم قبرس شمالی

فهرست مطالب

محبوب ترین مقاصد قبرس شمالی – از نیکوزیا تا روستاهای مجاور

آیا به دنبال مکانی برای خانه نشینی در جزیره قبرس هستید؟ بهترین مکان ها را برای زندگی در قبرس شمالی (TRNC – جمهوری ترک قبرس شمالی) کشف کنید.

جزیره قبرس به هیچ وجه کوچک نیست، سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. با این حال، TRNC (جمهوری ترکیه قبرس شمالی) تنها یک سوم کل جزیره را به خود اختصاص داده است که 3355 کیلومتر مربع مساحت آن است.
به طور خلاصه، این کشور کوچکی است که لیست بلندبالایی از مکان های عالی برای زندگی ندارد. همچنین، روستاها و شهرها نسبتاً نزدیک به هم هستند، و هیچ کجا واقعاً دور از دسترس نیست، مگر اینکه در شبه جزیره کارپاز کمپ بزنید – بخش طولانی شرقی جزیره.

شما می توانید یک ماشین کرایه کنید و از هر مکان در لیست ما در یک روز بازدید کنید. اگر می خواهید در مکان ها پرسه بزنید و آنها را به درستی بررسی کنید، به زمان بیشتری نیاز خواهید داشت.

جمهوری ترک قبرس شمالی از اینکه دارای خط ساحلی باشکوهی است که توسط کوه‌های گیرنه که به نام کوه‌های پنج انگشتی نیز شناخته می‌شود، به خود می‌بالد.

این یک رشته کوه طولانی و باریک است که حدود 100 مایل در امتداد ساحل شمالی جزیره قرار دارد و دامنه های شمالی آن روستاهای کوچک خیره کننده ای را در خود جای داده است که به سواحل باشکوه مدیترانه نگاه می کنند.

به دلیل وجود کوه‌ها در این جزیره مقدار زیادی باران می‌بارد و به همین دلیل در طول ماه‌های زمستان و بهار کاملاً جنگلی و بسیار سرسبز هستند. آنها همچنین دارای خانه ویرانه های سه قلعه باشکوه صلیبی هستند که بر بالای قله های صخره ای قرار گرفته اند.

کسانی که شجاعت کوهستان را دارند به سمت قلعه ها می روند با یک منظره خیره کننده از کل خط ساحلی شمالی پاداش می گیرند. در روزهای خاصی که شرایط آب و هوایی مناسب است، بازدیدکنندگان می توانند تا ساحل ترکیه را ببینند.
اگر به بالای شرقی‌ترین قلعه کانتارا برسید، می‌توانید تمام مسیر را در امتداد شبه جزیره کارپاز درست به سمت انتهای نوک تیز آن و دریا را در دو طرف آن ببینید.

دامنه‌های کوه و خط ساحلی لذت‌بخش، مکان‌های زیادی را برای زندگی در آنجا به شما ارائه می‌دهد.

گیرنه (Girne) قبرس شمالی

گیرنه یا به ترکی گیرنه یک مرکز فرهنگی و اقتصادی مهم در قبرس شمالی است.

این مکان پر جنب و جوش، روشن، پر از دانشجو و گردشگر است و شاید برای کسانی که به دنبال آرامش و سکوت هستند کمی بیش از حد پر سر و صدا است.

اگر در قبرس شمالی و به ویژه در منطقه گیرنه زندگی می کنید، به زودی متوجه خواهید شد که این شهر جاذبه خاص خود را دارد.

هم ساکنان و هم بازدیدکنندگانی را که روزانه به تعداد زیادی به بندر گیرنه می‌آیند برای قدم زدن در اطراف اسکله به سمت قلعه گیرنه یا یک ناهار آرام و تنبل در یکی از کافه‌های کوچک پراکنده اطراف جذب می‌کنند.

کلیسای سنتی دوست‌داشتنی سنت اندرو در گیرنه، پذیرای بازدیدکنندگان کلیسا در مراسم عادی یکشنبه‌ها است که توسط یکی از جانشینان اسقفی مقیم هرمیتاژ در همان نزدیکی برگزار می‌شود.

اگر تازه وارد هستید، منتظر جلسات منظم انجمن ساکنان بریتانیا باشید که هر هفته در دفتر آنها در گیرنه برگزار می شود. آنها به اعضای جدید خوش آمد می‌گویند و همیشه خوشحال هستند که در مورد بهره‌برداری حداکثری از زندگی در قبرس شمالی راهنمایی می‌کنند.
گیرنه با اکثر مقاصد اصلی در سراسر جزیره ارتباط خوبی دارد. همچنین به فرودگاه های بین المللی نزدیک است. حدود نیم ساعت طول می کشد تا تا پایتخت یا فرودگاه ارجان (که در سمت ترکیه است) رانندگی کنید. فرودگاه لارناکا بیش از یک ساعت با ماشین فاصله دارد.

همچنین بندر جدید در شرق شهر وجود دارد که از آنجا می توانید با کشتی به ترکیه بروید.

این شهر در اطراف بندر پراکنده شده است و جمعیت رو به رشدی از مهاجران از سراسر جهان را در خود جای داده است. بزرگتر می شود و بیشتر شبیه یک شهر کوچک است.

تمام امکاناتی که به صورت روزانه نیاز دارید در آنجا وجود دارد: مغازه ها، خدمات شهری، دفاتر شورا، بانک ها، خدمات ارتباطی، کافه ها و رستوران های متعدد و امکانات تفریحی.

برای خرید یا سرگرمی پیچیده تر، مردم معمولاً به نیکوزیا و اغلب به سمت یونان می روند. عبور از مرز مشکلی نیست، برای بسیاری از ساکنان قبرس، این یک روال روزانه است.

گزینه دیگر این است که خود را با تعطیلات آخر هفته در استانبول لوس کنید و از یک استراحت شهری عالی با مراکز خرید درجه یک و انواع سرگرمی لذت ببرید.
اگر به دنبال زندگی آرام‌تری هستید، به دهکده‌های کوچک متعددی که در خارج از گیرنه واقع شده‌اند، نگاه کنید، که همان چیزی را که شما به دنبال آن هستید – صلح و آرامش – ارائه می‌کنند، در حالی که هنوز در مجاورت شهر هستند.

بلاپایس در قبرس شمالی

این روستای کوچک در کوهستان، در حدود چهار مایلی از گیرنه، یک نقطه واقعی از زیبایی است. لارنس دورل از همین جا، لیموهای تلخ قبرس خود را نوشت، داستانی غم انگیز و دلخراش از درگیری بین ترک ها و یونانی های قبرس.

زندگی در آنجا به معنای دور شدن از شلوغی گیرنه به خلوتگاه آرام روستایی زیبا با مناظر بی‌سابقه و صومعه‌ای باشکوه متعلق به قرن سیزدهم است. غرور و شادی بلاپای، ابی، به طور نامطمئن بر روی یک تراس طبیعی با افت بسیار ساخته شده است.

کل خط ساحلی شمالی از آنجا قابل مشاهده است و این بنا به حق یکی از زیباترین بناهای گوتیک در خاور نزدیک به حساب می آید.

بین مردم محلی، گردشگران و مهاجران بسیار محبوب است. مردم برای صرف یک وعده غذایی یا یک فنجان چای در رستوران هایی که منظره ای فراموش نشدنی را ارائه می دهند، برای لذت بردن از معماری یا حتی برای ادای نذر عروسی به آنجا می آیند. هنردوستان محلی از اجرا در سالن کنسرت ابی لذت می برند.

ابی همچنین محل برگزاری جشنواره بین‌المللی موسیقی بلاپایس است. معمولاً در ماه های می و ژوئن برگزار می شود و دارای موسیقی کلاسیک، گروه های کر، خوانندگان اپرا و کنسرت های گروه برنج است.
(Bellapais) یک مکان عالی است اگر با بچه ها نقل مکان می کنید، زیرا نزدیک به یکی از بهترین مدارس بین المللی در جزیره – مدرسه انگلیسی گیرنه است.

سایر روستاهای ناحیه گیرنه قبرس شمالی

با حرکت به سمت شرق در امتداد ساحل، تعدادی دهکده کوچک زیبا خواهید دید که اکثر آنها دارای مناظر فوق العاده و نزدیکی به سواحل هستند.

برای مثال، روستای (Esentepe) یک مکان بسیار محبوب برای مهاجرانی است که می‌خواهند ملکی در قبرس شمالی بخرند. دارای ساحل، مدارس، ایستگاه پلیس، و تعدادی مغازه و یک زمین گلف استاندارد بین‌المللی در فاصله 10 دقیقه با ماشین. همچنین کلیسای معروف گنبدی قرون وسطایی (Antiphonitis) وجود دارد که قدمت آن به قرن 12 باز می گردد.

روستای اوزانکوی به خاطر درختان زیتون، خرنوب و لیمو شهرت دارد و از آن، منظره خیره کننده ای از صومعه بلاپایس را می بینید. این روستا با کلیسا و مسجد قرون وسطایی خود بسیار سنتی و آرام است.

در بالای کوه، روستای استعماری سفید کرمی وجود دارد – یک پناهگاه واقعی برای مهاجران، درست زیر قلعه سنت هیلاریون. با یک میخانه و یک رستوران، یک گالری کوچک و یک کلیسا در وسط، که همه در بوگنویل پیچیده شده و توسط درختان سرو موقر محافظت می شود، مکان زیبایی است که خیلی ها دوست دارند آن را خانه بنامند.

روستاهای دیگر در امتداد ساحل، از جمله (Alsancak، Lapta و Karsiyaka) نیز مورد علاقه مهاجران هستند و چیزهای زیادی برای ارائه به ساکنان خود دارند.

فاماگوستا (Gazimagusa) در قبرس شمالی

فاماگوستا یک شهر بزرگ در ساحل شرقی قبرس شمالی است. از گیرنه و یکی دیگر از مقاصد محبوب برای مهاجران، کمی بیش از یک ساعت با ماشین فاصله دارد. این شهر پایتخت منطقه (Gazimağusa) در قبرس شمالی است و ترکیبی جذاب از شهر باستانی حصاردار و تحولات جدید است.

فاماگوستا عمیق ترین بندر جزیره را دارد و به همین دلیل بزرگترین کشتی ها را دریافت می کند. این شهر شلوغی است که در قلبش شهری محصور شده است و نفس شما را بند می آورد. این شهر طیف گسترده ای از مغازه ها، رستوران ها، میخانه ها و کافه ها را ارائه می دهد.

شایان ذکر است که این شهر دارای پردیس دانشگاه مدیترانه شرقی است و به طور کلی بسیار پر جنب و جوش است و تمام جمعیت دانشجویی از این مکان لذت می برند.

سواحل اطراف فاماگوستا به عنوان بهترین جزیره در نظر گرفته می شوند و همچنین نقطه شروع خوبی برای کاوش در شبه جزیره کارپاز هستند – منطقه ای وحشی و کم جمعیت، پر از سواحل باشکوه و خرهای وحشی.

ایسکله و بوگاز در قبرس شمالی

در مسیر فاماگوستا به کارپاز، از روستای (Yeni Iskele) که با نام یونانی (Trikomo) نیز شناخته می شود عبور خواهید کرد. این روستا در بین مهاجران بریتانیایی بسیار محبوب است و یک مرکز مهم گردشگری است.

ایسکله همچنین به خاطر جشنواره سالانه اش که در دو هفته اول ژوئیه برگزار می شود و جشنواره انگور Mehmetcik (Galateia) که معمولاً در هفته اول ماه اوت برگزار می شود، مشهور است. هر دوی این جشنواره ها رویدادهای فرهنگی منطقه ای مهمی هستند که بازدیدکنندگان را در سراسر جزیره جذب می کنند.

در حدود 4 مایلی شمال شرقی ایسکله روستای زیبای بوگاز وجود دارد – دهکده ماهیگیری سنتی با شبه جزیره وحشی کارپاز در آستانه آن. این شهر به خاطر بندرش معروف است که ده ها رستوران ماهی را در خود جای داده است، جایی که ماهی به معنای واقعی کلمه تازه از دریا صید و طبخ و سرو می کنند.

در اینجا مهاجران زیادی وجود دارد و چند بار در این منطقه توسط مهاجران اداره می شود. این دهکده بسیار آرام است و دارای مکان‌های دوست‌داشتنی برای صرف غذا است. برای سفر هر روز به راحتی به فاماگوستا نزدیک است، اما برای استراحت به اندازه کافی دور است. سواحل اطراف منطقه دوست داشتنی است. بوگاز در زمستان بسیار آرام است اما در تابستان به میزان قابل توجهی زنده می شود.

نیکوزیا (Lefkosa) قبرس شمالی

زندگی در بخش ترکی نیکوزیا یا (Lefkosa) محبوب ترین ایده برای مهاجران نیست. قابل درک است – وقتی به قبرس نقل مکان می کنید، آرزوی مناظر دریا از تراس خود را دارید و این چیزی است که در نیکوزیا نمی توانید دریافت کنید.
در مسیر فاماگوستا به کارپاز، از روستای (Yeni Iskele) که با نام یونانی (Trikomo) نیز شناخته می شود عبور خواهید کرد. این روستا در بین مهاجران بریتانیایی بسیار محبوب است و یک مرکز مهم گردشگری است.

ایسکله همچنین به خاطر جشنواره سالانه اش که در دو هفته اول ژوئیه برگزار می شود و جشنواره انگور Mehmetcik (Galateia)) که معمولاً در هفته اول ماه اوت برگزار می شود، مشهور است. هر دوی این جشنواره ها رویدادهای فرهنگی منطقه ای مهمی هستند که بازدیدکنندگان را در سراسر جزیره جذب می کنند.

این شهر همچنین پر از دانشجو است، زیرا میزبان چندین دانشگاه است و جمعیت دانشجویی بیش از 34000 نفر است.

واقعیت دیگری که باید در نظر داشت این است که اکثر ساکنان نیکوزیا ترک هستند، بنابراین دانستن کمی از زبان می تواند بسیار مفید باشد.

حمل و نقل عمومی کارآمد نیست، بنابراین داشتن یک ماشین شما را راه طولانی می برد. نزدیکترین ساحل 50 کیلومتر با ماشین فاصله دارد، بنابراین ماشین ضروری است.

نظرات نهایی در مورد مکان های قبرس شمالی

به طور کلی، قبرس شمالی به کسانی که دوست دارند فعال باشند، چیزهای زیادی ارائه می دهد: از پیاده روی در کوه گرفته تا سفر با قایق و پاراگلایدر. برای دوستداران گلف، مکان‌های متعددی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استراحتگاه 18 حفره‌ای (Korineum Golf & Beach Resort) که دارای یک زمین بی‌عیب و نقص با چشم‌اندازهای خیره‌کننده کوه و دریا است، اشاره کرد.

دوستداران قایق بادبانی می توانند از خدمات سه مارینا لذت ببرند: بندر سنتی گیرنه، دلتا مارینا جدید در بندر نیو گیرنه و مارینا دروازه جدید کارپاز.

تعدادی باشگاه غواصی و ورزش های آبی نیز وجود دارد.

زندگی مهاجران می تواند کاملاً سازماندهی شود اگر شما آن را دوست دارید! و از طریق بسیاری از کلوپ ها و انجمن های مهاجران، مهاجران می توانند ملاقات کنند و معاشرت کنند. کتابفروشی های مهاجر، کافه ها و حتی بازارهای آخر هفته وجود دارد.

ما در کمپانی تاپ گلد امپایر استیت با داشتن چندین سال سابقه در زمینه مهاجرت به قبرس شمالی، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم، چنانچه تصمیم مهاجرت یا سفر به این کشور دارید جهت دریافت پاسخ به سوالات و یا دریافت مشاوره رایگان با شماره 00905391014661 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *