لوگو فوتر تاپ گلد

غذا های قبرس شمالی

کاسه ای از غذاهای محلی قبرس شمالی

فهرست مطالب

از بزرگترین مشکلات مردم ایران در هنگام مهاجرت شکل وطعم غذاها و تنوع غذایی در کشور مقصد است. غذاهای قبرس شمالی نیز با غذاهای یونانی ارتباطی تنگاتنگ و پیچیده دارد و غذاهای این کشور بسیار متنوع است که از پیش غذاها گرفته تا غذاهای اصلی، دسر و شیرینی ‌جات را در بر گرفته است، ضمنا قهوه‌ سنتی قبرس هم طعم به خصوص و جالبی دارد که پیشنهاد می ‌کنیم در سفر به قبرس شمالی آن را حتما امتحان کنید.

در اینجا هم مانند کشورهای اروپایی، هنگام غذا خوردن چاقو را در دست چپ و چنگال را در دست راست نگه می‌دارند. اگر به جایی دعوت شدید، هنگام سرو غذا، سر میز غذا بایستید تا میزبان شما را دعوت به نشستن کند و تا زمانی که میزبان شروع به خوردن نکرده است، غذا نخورید، البته به احترام افراد بزرگتر و مهمان معمولا غذا اول برای آنها سرو می‌شود. ادب حکم می‌کند که غذایتان را تا انتها میل کنید و اگر غذایتان تمام نشده است، چاقو و چنگال‌تان را به شکل بعلاوه روی هم قرار دهید به‌طوری‌که چنگال روی چاقو باشد و در انتها نیز چاقو و چنگال‌تان را کنار هم در سمت راست بشقاب به صورت موازی بگذارید تا میزبان متوجه شود شما غذای‌تان را تمام کرده‌اید.
مردم قبرس شمالی عاشق غذا هستند، اما مهمتر از همه، آنها به جنبه اجتماعی آن که اشتراک بشقاب های مزه سر میز، و در کنار هم بودن در هنگام غذا خوردن است، علاقه دارند. یکی از آداب قبرس شمالی این است که خانواده های بزرگ در آخر هفته دور هم جمع می شوند و با هم غذا می خورند، از این رو انواع غذا و دسر در ظرف های متعدد روی میز چیده شده، و به همه تعارف می شود، در قبرس شمالی غذا را با انواع نان و سس های مختلف سرو می کنند.
اکثر غذاهای قبرس شمالی ترکیبی از غذاهای ترکی و یونانی است و بسیار نزدیک به مزاج و سلیقه ما ایرانیان می باشد، که عموما غذاهای گوشتی را بسیار می پسندند. از جمله این غذاها میتوان به شفتالی کباب، پیرزولا (کباب شیشلیک)، تاووک کباب( جوجه کباب)، کوفته کباب(کباب تابه ای)، کوفته قبرسی و… میتوان نام برد.
در فرهنگ قبرس شمالی، غذاها نشانی از آشپزی خاورمیانه ای و آسیای مرکزی را دارد، و همراه با استفاده زیاد ادویه و سبزیجات مخصوص مدیترانه ای می باشد که رنگ و طعم مطبوعی به گوشت و غذاها می دهند. بسیاری از غذاها در قبرس شمالی با سس هایی سرو می شود که از گوجه و ماست تشکیل شده و همراه با برنج سرو می شود.

topgold-cofee-time

همه استراحتگاه های بزرگ دارای کافه بار و رستوران هستند و غذاها بیشتر گرایش بین المللی دارند تا محلی. بهترین روش برای لذت بردن از غذاهای قبرسی اقامت در خانه های مهمانپذیر روستایی و سفارش غذای محلی و کشف طعم های جدید است. در روستاها و کافه های محلی شما با 15 یا تعداد بیشتری بشقاب های کوچک بر روی میز پذیرایی خواهید شد.
معمولا غذا با بشقاب هایی شروع می شود مثل تیزاتیزیکی که از ماست، خیار و سیر تشکیل شده یا هوموس ( نخود پخته شده با لیمو ترش) همراه با سالاد و نان به علاوه انواع مختلف گوشت، ماهی و سبزیجات و با کیک یا میوه پایان می یابد.
قطعا یکی از جذابیت های مهاجرت و مسافرت غذاها و مزه های محلی و مخصوص آن منطقه می باشد که با انتخاب درست مقصد می توانید بهترین خاطرات تفریحی غذایی و گردشی رو برای خود به ارمغان بیاورید. هلدینگ تاپ گلد در شهر فاماگوستا، مجتمع تجاری سیتی مال، طبقه منفی یک (کافه تایم)  کافی شاپی مجهز و زیبا، با انواع طعمهای بین المللی و محلی قبرس را در فضای بسیار زیبا آماده پذیرایی از شما عزیزان در قبرس شمالی نموده، برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو جا میتوانید با ما در ارتباط باشید. بامید دیدار شما عزیزان در قبرس شمالی.

 

topgold-cofee-time کافه تایم مکانی زیبا و دنج برای چشیدن طعمهای مدیترانه ای و قبرسی(شهر فاماگوستا ،مجتمع تجاری سیتی مال ،طبقه منفی یک ،کافه تایم).

4 پاسخ

  1. چرا درباره غذاها چیزی نذاشتین؟ پیشنهاد میکنم هرکدوم رو باعکس بزارین و درباره روش پخت و مواد غذاییش یکمقداری توضیح بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *